Güvenlikli İskele Özellikleri Nelerdir?
 
1. Güvenlikli İskele Özellikleri
 
 İskeleler genellikle yüksek binaların ve genel anlamda, yapıların iç ve dış cephelerinin inşa edilmesinde kullanılan platformlardır. Yüksek binaların inşa edilme sürecinde insan eli ile işlem gerektiğinde iskele kurularak, yüksek noktalara erişmek mümkün hale getirilir.
 
 Belirli bir düzenek üzerine kurulu olan panolar yatay bir şekilde konumlandırılır ve bu sayede düzenek oluşturulur. İskele parçalarının altında bulunan ayar milleri ile de kot farkı ayarlanabilmektedir. İskele üzerinde çalışılırken kolaylık sağlayabilmek amacı ile de yatay yürüme noktaları oluşturulmaktadır. Bu sayede iskele üzerinde hareket etmek daha güvenlikli bir hal almaktadır.
 
  İskele seçimi yapılırken güvenlik büyük önem arz etmektedir. Katlar arasında geçiş imkanı tanıyan iskeleler, bu özelliğinden dolayı daha güvenilir olarak adlandırılmakta ve tercih edilmektedir. Her kat arasına konumlandırılan merdivenler ile katlar arasında kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir. Çalışma alanının uzaklığına göre iskele ayarlanabilmektedir. İskelenin sabitlenmesi sayesinde de iş üzerindeyken herhangi bir risk ortaya çıkmamaktadır. İskelenin miller yardımı ile sağlamlaştırılmasından sonra kayma veyahut da sallanma problemleri meydana gelmemektedir. Kullanılan merdivenler sayesinde kalas transferi yapılmayacağı için iskele üzerinde çalışan işçiler zaman kaybetmeden işi ilerletebilmektedirler. 
 
 2. Güvenlikli İskelenin Kullanım Alanları
 
  Güvenlikli iskelenin kullanım alanları bir hayli fazladır. Kiralama şartları da zorlayıcı olmadığı için kolaylıkla kiralanabilmektedir. Binaların giydirilmesi, dış cephelerde yapılan çeşitli boyama ve mantolama işlemleri, çeşitli yapım ve onarım işlemleri gibi işlerde kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Açık hava reklamlarının kullanılmasında ve afişlerin asılmasında da bu iskeleler kullanılır. Reklam amaçlı boyama yapmak, ısı yalıtımı yapmak veyahut da alışılmışın dışında olarak, gemi onarımlarında da . Bu sayede tüm yapım ve onarım işleri güvenilir bir platform aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.
 
 

Bize Ulaşın

Adres: Uzaycağı Cad.Ostim Mah. No:3 - Ankara/Yenimahalle

Telefon: 0553 119 13 54

E-Posta: info@ankaraiskelekiralama.net

Web: https://www.ankaraiskelekiralama.net/