Dış Cephe İskelesi Özellikleri Ve Kullanım Alanı Nelerdir?
 
Dış cephe boyama işlemleri, sıva işleri, kaplama işleri ve duvar yapma işlemleri,  iskele sistemleri ile gerçekleşmektedir. Eski dış cephe sistemlerinde, tahtalar kullanılırdı ve son derece güvensizdir. Tahtalar kule sistemiyle dengeli bir şekilde çakılırdı. Bu çakma işlemleri bitince, geniş tahtalarla yol yapılırdı. Bu eski usul olan ve artık kullanılmayan tahta iskele yerine, özel yivli ve vidalı demir iskeleler tercih edilmektedir.
 
 1: Özellikleri
 
  Yapı dünyasının en önemli unsuru olan ve işçilerin güvenli bir şekilde  işlemlerinin yapılmasını sağlayan  iskelesi, sağlam, kolay monte edilebilir ve güvenli özelliklere sahiptir.Sağlam montaj en önemli konudur. Bu iskeleler, özel üretim olup, uyumlu özelliklere sahiptir. Dairesel veya köşegen bütün binalara rahatlıkla kurulabilir. Kırılmaz özelliklere sahip olan bu iskeleler, çekiçle montajlanabilmektedir. Merdivenli özellikleriyle akrobasi yapmadan kolaylıkla en üst kata kadar çıkabilirsiniz.
 
  Dış cephesi yapılacak olan binadan destek alır. Kurtağzı veya kama demir çubukların ucunda bulunan parçalara denir. Ayrıca ana iskeleye bağlı olan flanslara monte olabilen bu ağızlar, oldukça sağlamdır. Flanşlı dikme ve yatay bağlantı sistemleri, beraber kullanılmaktadır. Dikey olarak tasarlanan elemanlara her bir metrede bir flanş monte edilmektedir. Bu flanslara yatay olan elemanlar kurtağızlı veya kamalı parçalar monte edilmektedir. Diğer önemli konu ise iş güvenliğidir. Bu iskeleler iş güvenliği prosedürüne göre hazırlanmaktadır.
 
 
2.  Kiralama Şartları
 
  Maliyet özellikleriyle kiralama özellikleri çok farklı olan demir iskele kiralama, bazı şartlarla gerçekleşmektedir. İskele sayılı verilir ve sayılı alınır. Kiralama süresi sonunda teslim edilmelidir. Yanlış montaj ve benzeri durumlardan kiralayan sorumludur. Kullanım alanları kategorisinde yine sorumluluk kiralayana aittir. İskele kazalarında iskelenin arızalı veya kullanılamaz olması durumunda sorumluluk kiraya veren firmaya geçer. İskelenin kurulumu, kullanımı ve güvenliği konularda gerekli işlemlerin yapılmamasından kaynaklanan sorunlarda, kiralayan kişi sorumludur
 

Bize Ulaşın

Adres: Uzaycağı Cad.Ostim Mah. No:3 - Ankara/Yenimahalle

Telefon: 0553 119 13 54

E-Posta: info@ankaraiskelekiralama.net

Web: https://www.ankaraiskelekiralama.net/