Kullanım Alanları Nelerdir?
 
Özellikleri
 
  Binaların inşa edilmesinde, tamiratında ve onarımında sürekli olarak iskele kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için de farklı kurumlar vasıtası ile iskele kiralanmaktadır. Kiralanan iskeleler eski modellerde de olabilmekte fakat yeni tip iskelelerin daha kullanışlı olmasından dolayı genellikle modern iskele sistemleri kullanılmaktadır.
 
  Dış mekanlarda iskele kullanılabileceği gibi yapıların iç kısmının tasarlanmasında da iskele kullanılabilmektedir. Yerden yüksekliği fazla olan yapılarda insan eli ile yapılacak işlerde yükseklik problem haline geldiği için bu iskeleler kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanabileceği gibi, işçilerin riskli işleri yapması da engellenmektedir. Dolayısıyla güvenli iskelelerin kullanılması ile iş sağlığı korunur.
 
 Tekerleğe sahip olan iskeleler kaymaması için zemine sabitlenebilmektedirler. Bu sayede herhangi bir iş kazası yaşanmamaktadır. Dış mekanlarda her ne kadar normal kalaslı iskeleler kullanılıyor olsa da, iç kısımlarda iskele yapımı zor olduğu için genellikle mobil iskeleler tercih edilmektedir. Bu sayede işlemler daha kısa süreler içerisinde tamamlanabilmektedir.
 
Kullanım Alanları
 
Kullanım alanları oldukça fazladır. Bu sebeple de yapıların iç kısmının tasarlanmasında mobil iskeleler sıklıkla kullanılmaktadır. Mekanın içinin boyanmasında mobil iskeleler tercih edilebileceği gibi, asma tavanın yapılmasında da tercih edilebilmektedir. Yerden yüksekliği fazla olan yapıların içerisinde işçiler tavana yetişemeyeceği için aydınlatmaların monte edilmesi problem haline gelir.İskeleleri ile bu problem ortadan kaldırılmakta ve aydınlatmalar da güvenilir bir taşıyıcı platform sayesinde montelenebilmektedir. Boya işlerinden farklı olarak kaplama işlerinde de yürüme özelliği olan mobil iskeleler tercih edilebilmektedir.
 
Kiralama Şartları
 
  İç mekan iskele kullanım alanları bir hayli fazla olmasından dolayı, duruma göre kiralama şartları değişiklikler gösterebilmektedir. İskelelerin kullanılacağı mekanların ölçüsüne göre ürün temini yapılmaktadır. Bunun için öncelikle ürünlerin kullanılmasına uygun olan yapılar için ürün kiralaması yapılmaktadır. Yükseklik olarak da ürünün özelliklerine bağlı olarak kiralama işlemleri gerçekleştirilebilir. İç mekanlarda kullanılan iskeleler sadece belirli bir yüksekliğe kadar kullanılabildiği için, bu ve bunun gibi detaylar iskelelerin kiralanmasında büyük önem arz etmektedir. Güvenli bir şekilde çalışmak için de alınan iskelelerin sertifikalı ve izinli firmalar tarafından temin edilmesi gerekmektedir.
 

Bize Ulaşın

Adres: Uzaycağı Cad.Ostim Mah. No:3 - Ankara/Yenimahalle

Telefon: 0553 119 13 54

E-Posta: info@ankaraiskelekiralama.net

Web: https://www.ankaraiskelekiralama.net/